Aromaterapiaterpenami

W trakcie Twojego relaksującego masażu uwolnimy aromaty, które pomogą Ci się bardziej rozprężyć psychicznie. Konopie zawierają setki terpenów, które współpracują ze sobą, aby aktywować inne związki w roślinie. Każdy terpen ma inne właściwości i wywiera nieco inny wpływ na organizm. Nasi hodowcy konopi i eksperci od ekstrakcji starannie zachowali profile terpenów na wszystkich etapach rozwoju rośliny, aby zapewnić najwyższe stężenie terpenów w naszych olejkach eterycznych wykorzystanych podczas zabiegów.

terpeny

Popularneterpeny konopne

Mircen

Najpopularniejszy terpen, który pojawia się w kwiatach konopi. Ma ziemisty, piżmowy aromat i daje wyraźny efekt uspokajający.

Kariofilen

Posiada właściwości przeciwzapalne, poprawiające nastrój, odprężające i uspokajające. Aromat dominują ostre nuty korzenne oraz ziemiste.

Linalol

Działanie łagodzące, przeciwzapalne, uspokajające i rozluźniające. Na aromat składają się nuty kwiatowe z lekko wyczuwalnym akcentem owocowym.

Pinen

Działanie stymulujące, wzmagając skupienie i kreatywność, a także przeciwzapalne. Aromat pinenu można określić jako ziemisty z nutami igliwia i przypraw.

Humulen

Działanie przeciwzapalne, odprężające, łagodzące i uspokajające. Na jego aromat składają się nuty chmielu oraz cytrusów. Humulen jest pozyskiwany z chmielu, szałwii, żeńszenia, mięty pieprzowej, imbiru, pomarańczy oraz kolendry.

Limonen

Działanie lekko pobudzające, wzmagające skupienie i kreatywność, poprawiające nastrój. Ma aromat cytrusowy i naturalnie występuje w cytrynach, limonkach, grejpfrutach oraz pomarańczach.

Terpinolen

Działanie wyciszające, odprężające, delikatnie uspokajające oraz przeciwzapalne. Ma aromat letnich owoców z nutą cytrusów. Naturalnie występuje w jabłkach, rozmarynie i drzewie herbacianym.

Nerolidol

Nerolidol jest silnie uspokajającym terpenem powszechnie występującym w róży, jaśminie, imbirze i drzewie herbacianym. Ma piękny kwiatowo drzewny aromat. Nerolidol może również wykazywać właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.